Time | Event | Details |
---|---|---|
3:00pm- 6:00pm |
Elementary Room 102--Activity Room
| |
5:00pm | vs. Multiple Schools.. Red Gym 7th Grade Officials: Jerry Bellefeuille & Andy Mekalson: 5 pm Frazee vs. Staples; 6 pm Pelican vs. Staples; 7 pm Frazee vs. Pelican; Green Gym 8th Grade Official: Parker Nudell & Brian Tangen: 5 pm Frazee vs. Staples; 6 pm Pelican vs. Staples 7 pm Frazee vs. Pelican | |
Red Gym 7th Grade Officials: Jerry Bellefeuille & Andy Mekalson: 5 pm Frazee vs. Staples; 6 pm Pelican vs. Staples; 7 pm Frazee vs. Pelican; Green Gym 8th Grade Official: Parker Nudell & Brian Tangen: 5 pm Frazee vs. Staples; 6 pm Pelican vs. Staples 7 pm Frazee vs. Pelican | ||
5:45pm | Bus Info Leaves:
2:55pm
| vs. Staples-Motley
JV @ 4:15; NO C TEAM GAME |
JV @ 4:15; NO C TEAM GAME | ||
6:00pm- 7:00pm |
High School Room 217--Wrestling
Instructors: Clay & Travis Nagel | |
Instructors: Clay & Travis Nagel | ||
7:30pm | Bus Info Leaves:
3:50pm
| vs. Lake Park Audubon
@ Audubon C team @ 5pm; JV @ 6pm |
C team @ 5pm; JV @ 6pm |
Time | Event | Details |
---|---|---|
9:15am- 10:45am | Bus Info Leaves:
9:15am
|
School Forest
Facilitator: Travis Nagel |
Facilitator: Travis Nagel | ||
3:00pm- 6:00pm |
Elementary Room 102--Activity Room
| |
7:00pm | Bus Info Leaves:
3:15pm
| vs. Pelican Rapids
Jazz is first followed by Kick; Varsity Only |
Jazz is first followed by Kick; Varsity Only |
Time | Event | Details |
---|---|---|
10:00am | vs. Park Rapids Area | |
10:00am | Bus Info Leaves:
7:45am
| vs. Lake Park Audubon |
Time | Event | Details |
---|---|---|
12:00pm- 5:00pm |
High School Room 201--Main Gym & Stage
Facilitator: Danny Mayfield; TEAM TOURNAMENT | |
Facilitator: Danny Mayfield; TEAM TOURNAMENT |
Time | Event | Details |
---|---|---|
2:45pm |
High School Room 201--Main Gym & Stage
Facilitator: Megan Galligan | |
Facilitator: Megan Galligan | ||
3:00pm- 6:00pm |
Elementary Room 102--Activity Room
| |
6:00pm- 7:00pm |
High School Room 217--Wrestling
Instructors: Clay & Travis Nagel | |
Instructors: Clay & Travis Nagel |
Time | Event | Details |
---|---|---|
3:00pm- 6:00pm |
Elementary Room 102--Activity Room
| |
5:00pm | vs. Lake Park Audubon
@ Frazee Elementary School
Elementary Room 501--Tamarac Gym Officials: Brian Tangen & Andy Mekalson: 7th grade at 5 pm; 8th grade at 6 pm | |
Officials: Brian Tangen & Andy Mekalson: 7th grade at 5 pm; 8th grade at 6 pm | ||
7:30pm | Bus Info Leaves:
4:20pm
| vs. Dilworth-Glyndon-Felton
JV at 6 pm; NO C TEAM GAME |
JV at 6 pm; NO C TEAM GAME | ||
7:30pm | vs. West Central Area.
Clock: Kurt Anderson & Todd Larson; Scorekeeper: Peter Anderson; Ticket takers: Jane Anderson & Heather Ware Nelson | |
Clock: Kurt Anderson & Todd Larson; Scorekeeper: Peter Anderson; Ticket takers: Jane Anderson & Heather Ware Nelson |
Time | Event | Details |
---|---|---|
3:00pm- 6:00pm |
Elementary Room 102--Activity Room
|