Time | Event | Details |
---|---|---|
3:00pm- 6:00pm |
Elementary Room 102--Activity Room
| |
6:00pm |
(Cancelled) |
High School Room 201--Main Gym & Stage
Facilitator: Danny Mayfield |
Facilitator: Danny Mayfield | ||
6:30pm | Bus Info Leaves:
2:05pm
| vs. Barnesville
JV boys / C girls at 3:45 JV girls / C boys at 5:15 Varsity Girls at 6:30 Varsity Boys at 8:00 |
JV boys / C girls at 3:45 JV girls / C boys at 5:15 Varsity Girls at 6:30 Varsity Boys at 8:00 | ||
8:00pm | vs. Barnesville
JV boys / C girls at 3:45 JV girls / C boys at 5:15 Varsity Girls at 6:30 Varsity Boys at 8:00 | |
JV boys / C girls at 3:45 JV girls / C boys at 5:15 Varsity Girls at 6:30 Varsity Boys at 8:00 |
Time | Event | Details |
---|---|---|
8:30am | Bus Info Leaves:
6:50am
| vs. Park Rapids Area
@ Park Rapids Century Middle School
8th grade @ 8:30 vs. Park Rapids; 7th grade @ 9:45 vs. Park Rapids |
8th grade @ 8:30 vs. Park Rapids; 7th grade @ 9:45 vs. Park Rapids | ||
9:00am | Bus Info Leaves:
7:20am
| vs. Mahnomen |
10:00am- 11:00am |
Elementary Room 102--Activity Room
| |
2:20pm | Bus Info Leaves:
11:30am
| vs. Alexandria Area
@ Alexandria Area High School
|
Time | Event | Details |
---|---|---|
1:00pm- 4:00pm |
High School Room 408--Media Center
more.. |
Time | Event | Details |
---|---|---|
9:00am | Bus Info Leaves:
7:00am
(Rescheduled to 01-18-19) | vs. Fergus Falls
@ Zion Lutheran Church in Fergus Falls
|
3:00pm- 6:00pm |
Elementary Room 102--Activity Room
| |
5:00pm | Bus Info Leaves:
2:45pm
(Cancelled) | vs. Dilworth-Glyndon-Felton
@ Glyndon
|
6:30pm- 7:30pm |
White Pine Room
405 W Maple Ave | |
405 W Maple Ave | ||
7:00pm- 8:00pm |
PERHAM
ALC (Door 16) | |
ALC (Door 16) |
Time | Event | Details |
---|---|---|
3:00pm- 6:00pm |
Elementary Room 102--Activity Room
| |
4:30pm | vs. Hawley
@ Frazee Elementary School
Elementary Room 501--Tamarac Gym 7th grade @ 4:30; 8th grade @ 5:30 Officialos: Brian Tangen & Andy Mekalson | |
7th grade @ 4:30; 8th grade @ 5:30 Officialos: Brian Tangen & Andy Mekalson | ||
6:30pm- 8:00pm |
PERHAM
ALC (Door 16) | |
ALC (Door 16) | ||
7:30pm | Bus Info Leaves:
3:25pm
| vs. Park Rapids Area
C team at 5:00; JV at 6:15 |
C team at 5:00; JV at 6:15 | ||
7:30pm | vs. United North Central
Ticket Takers:Jane Anderson & Teri Bessler; | |
Ticket Takers:Jane Anderson & Teri Bessler; |
Time | Event | Details |
---|---|---|
3:00pm- 6:00pm |
Elementary Room 102--Activity Room
|
Time | Event | Details |
---|---|---|
3:00pm- 6:00pm |
Elementary Room 102--Activity Room
| |
3:45pm- 5:15pm |
High School Room 101--Art (Fairbanks)
| |
4:30pm | Bus Info Leaves:
3:30pm
| vs. Perham |
6:00pm | Bus Info Leaves:
3:15pm
| vs. Pelican Rapids
4:30 Girls C-Squad - Elementary Gym; Girls JV - Leaders Gym; Boys C-Squad - Legends Gym 6:00 Girls Varsity - Leaders Gym; Boys JV - Legends Gym 7:30 Boys Varsity - Leaders Gym |
4:30 Girls C-Squad - Elementary Gym; Girls JV - Leaders Gym; Boys C-Squad - Legends Gym 6:00 Girls Varsity - Leaders Gym; Boys JV - Legends Gym 7:30 Boys Varsity - Leaders Gym | ||
6:00pm- 8:00pm |
PERHAM
ALC (Door 16) | |
ALC (Door 16) | ||
6:00pm- 9:00pm |
PERHAM
| |
6:30pm- 8:30pm |
High School Room 101--Art (Fairbanks)
| |
7:30pm | vs. Pelican Rapids
4:30 Girls C-Squad - Elementary Gym; Girls JV - Leaders Gym; Boys C-Squad - Legends Gym 6:00 Girls Varsity - Leaders Gym; Boys JV - Legends Gym 7:30 Boys Varsity - Leaders Gym | |
4:30 Girls C-Squad - Elementary Gym; Girls JV - Leaders Gym; Boys C-Squad - Legends Gym 6:00 Girls Varsity - Leaders Gym; Boys JV - Legends Gym 7:30 Boys Varsity - Leaders Gym |